Gdańsk - Złota Karczma

ROD „Przylesie”

5 sierpnia 2013

Dożynki 2012

Dożynki 2012 zobacz zdjęcia

W roku Jubileuszu 30-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Przylesie” w Gdańsku Złotej Karczmie i w ramach obchodzonych w całym kraju „Dni Działkowca”, Zarząd ROD zorganizował w dniu 8 września 2012 roku na terenie Ogrodu „Dożynki Działkowe”.
Dopisała pogoda,a przede wszystkim działkowcy wraz ze swoimi rodzinami; gośćmi honorowymi byli:proboszcz parafii rzymsko-katolickiej p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Gdańsku Złotej Karczmie, ks. dr Tomasz Biedrzycki, prezes ROD „Słoneczne Wzgórze” Andrzej Kuruś oraz długoletni prezes ROD „Słoneczne Wzgórze” Longin Woźniak.
Uroczystego otwarcia dokonał prezes ROD „Przylesie” Aleksander Jurkowski, który powitał przybyłych działkowców i gości honorowych,następnie przedstawił najistotniejsze momenty z historii Ogrodu, poinformował też o aktualnej sytuacji działkowców po decyzji Trybunału Konstytucyjnego,a także o najważniejszych pracach i decyzjach Zarządu ROD.
W dalszej części uroczystego spotkania działkowców, prezes wraz z vice prezes ds. organizacyjnych Reginą Zajkowską wręczyli zasłużonym działkowcom honorowe złote, srebrne i brązowe odznaki PZD.
„Dożynki Działkowe” to przede wszystkim okazja do podsumowania kończącego się sezonu działkowego; wyróżniającym się działkowcom, których działki były bardzo dobrze uprawiane i zadbane, wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe; nagrodzono również dyplomami i upominkami działkowców, którzy przynieśli na „Dożynki” swoje wyhodowane okazy warzyw i owoców.
Po części oficjalnej serwowano pyszną wojskową grochówkę, napoje i kiełbaski z grilla lub sami działkowcy piekli kiełbaski na ognisku.
Spotkanie działkowców ROD „Przylesie” podczas „Dożynek Działkowych - 2012” upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze.

 

Administrator