Gdańsk - Złota Karczma

ROD „Przylesie”

5 czerwca 2018

Dzień Dziecka - 2018 w ROD „Przylesie”

Dzień Dziecka - 2018 w ROD „Przylesie” zobacz zdjęcia

W dniu 2 czerwca 2018 r. Zarząd ROD „Przylesie” zorganizował  na placu przy budynku biurowo-gospodarczym, coroczne obchody Dnia Dziecka. Festyn przeznaczony był dla dzieci i wnuków naszych działkowców. Pogoda w tym dniu dopisała, świeciło słońce, co również miało wpływ na radosny przebieg zabawy. Już przed godziną dwunastą przybyły pierwsze dzieci, które zajęły miejsca przy stołach, pod   namiotem udekorowanym kolorowymi balonami i serpentynami. Na dzieci czekał  słodki poczęstunek  w postaci cukierków, ciastek i batoników. Dzieci otrzymały również do picia soczki i wodę. O godzinie 12.00 prowadząca imprezę wiceprezes ds. organizacyjnych Zarządu ROD, Regina Zajkowska  przywitała wszystkie dzieci jak i ich opiekunów. Każde z dzieci z wielkim entuzjazmem  przedstawiło się, podając  imię i wiek; następnie ogłoszony został konkurs rysunkowy o tematyce dowolnej.

Wszystkie dzieci (w ilości około 40) z zapałem rozpoczęły wykonywanie swoich prac, wykorzystując rozdane im wcześniej  karki
z bloku rysunkowego, farbki i kredki. W  trakcie konkursu czas umilała muzyka. Wykonane przez dzieci rysunki  rozwieszone zostały na specjalnie przygotowanej tablicy. Autorzy wszystkich rysunków otrzymali nagrody.

Po tej konkurencji prowadząca imprezę ogłosiła następne tj. rzuty piłeczkami do wiaderka oraz rzuty piłką do kosza, umocowanego na ścianie budynku. Dzieci gremialnie i z wielką  radością uczestniczyły w tych konkurencjach. W trakcie poszczególnych konkurencji inne małe  dzieci, które nie brały w nich udziału zabawiały się z rówieśnikami, rodzicami i dziadkami,  tańcząc w takt wesołej   muzyki płynącej z głośników. Po ogłoszeniu wyników z poszczególnych konkursów wszystkim dzieciom rozdano nagrody w postaci piłek, sprzętu sportowego, zabawek, książek. Na imprezie nie zabrakło też  konkursu tańca, recytacji, śpiewania piosenek, a nawet akrobacji gimnastycznych. Odważni uczestnicy tych pokazów także zostali wyróżnieni nagrodami w postaci zabawek i słodyczy, jak również  otrzymali wielkie brawa od publiczności.

           Na zakończenie imprezy prowadząca  podziękowała wszystkim dzieciom za udział i ogromne zaangażowanie  w tej pięknej
i radosnej imprezie.                                 

                                                                                      Zarząd ROD „Przylesie”

Fany